W tym roku szkolnym "Mały Samorząd'' klas 1-3 rozpoczął swoją działalność projektem ,,Uratuj Jeża''. Celem projektu było zdobycie i poszerzenie wiedzy o tych niezwykłych sympatycznych ssakach. Uczniowie mogli przekazać kolegom ciekawostki o jeżach, oglądaliśmy filmy edukacyjne, wykonaliśmy plakaty promujące naszą akcję ,,Uratuj Jeża''. Dzieci pragnęły też wesprzeć jakąś fundację, która pomaga chorym kolczastym.

Pojawił się pomysł, żeby przynieść swoje książki, które już zostały przeczytane, ale... mogą spodobać się innym! Wystarczyło dopisać - ,,Uratuj Jeża- kup lub oddaj swoją książkę!!!'' Wystawiona skarbonka dosyć szybko się zapełniała!

Nasz projekt zakończył się 22 XI. Udało się dzieciom zebrać 669zł 88gr !!! Pieniądze przekazaliśmy ośrodkowi ,, Jerzy dla Jeży''. Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku pomaga jeżom przez cały rok.

Pan Jerzy założyciel ośrodka wkłada całe serce w pomoc słabym, chorym i rannym jeżom. W ośrodku jeże mają swoje domki z wybiegiem, aby mogły powracać do zdrowia w jak najlepszych warunkach. Obecnie u pana Jerzego przebywa 54 podopiecznych. Tak więc każda pomoc się liczy!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym projekcie ,,Uratuj jeża'' !!!

Ogłaszamy konkurs recytatorski dla chętnych uczniów z klas I-III. Każdy z uczestników przygotowuje recytację dwóch wybranych przez siebie wierszy o zwierzątkach.  Oceniać będziemy piękną recytację wierszy z pamięci, ciekawą interpretację, można też przygotować rekwizyty. Zgłoszenia przyjmują wychowawcy klas do 10 marca 2021r. 

Zwycięzcy konkursu szkolnego mogą wziąć udział w konkursie online organizowanym przez Młodzieżowy  Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego. 

regulamin

karta zgłoszenia i oświadczenia

W ostatni  piątek 12 II obchodziliśmy kolejny " Kolorowy dzień''!

Po ostatnim ,, Biały -  jak styczniowy  śnieg'' mogliśmy pobawić się kolorami i popisać pomysłami.

Piątek był ,, Karnawałowo -  Walentynkowym'' dniem! W ławkach siedziały grzeczne misie, jeżyki, zajączki, wilki..., na korytarzach można było zobaczyć księżniczki, damy dworu, tu i tam przemykał tajemniczy Zorro!

Walentynki od nieznanych wielbicieli dostarczyły uciechy i radości jak niejeden cenny prezent !

Wirtualny spacer po szkole

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Będziecie mogli Państwo poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz poznać atrakcyjne  formy pracy, które proponujemy naszym uczniom.

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME