Uczniowie klas czwartych w plebiscycie ogłoszonym przez szkolną bibliotekę wskazali swoją ulubioną powieść literacką. Zdecydowana większość ankietowanych wybrała książkę J.K. Rowling Harry Potter

Pierwszy tom, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, wydany w Wielkiej Brytanii w 1997 roku, nie zapowiadał jeszcze wielkiego fenomenu. Jednak po publikacji drugiej i trzeciej części, a następie przetłumaczeniu powieści na inne języki, szał ogarnął dzieci na całym świecie. Błyskotliwa, zabawna i szalenie angażująca historia z przekonującymi bohaterami i wspaniale skonstruowanym światem zachwyciła i starszych, i młodszych czytelników. W Polsce pierwszy tom ukazał się w 2000 roku, a w następnym – kolejne trzy. Każda z premier była wyjątkowo fetowana w księgarniach na terenie całego kraju. Tłumy oblegały miejsca, w których czekała na nie książka! Ostatni, siódmy, tom ukazał się w Polsce w 2007 roku i od tego czasu magiczny cykl wciąż pozostaje na podium ukochanych książek nie tylko dzieci i młodzieży.

Uczniowie klas czwartych zapraszają od 23 października do biblioteki na gry, zabawy i wystawy dotyczące świata przedstawionego powieści. Na uczestników spotkań czekają miłe niespodzianki.