29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca. Obydwa wydarzenia połączyła Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem”, do której dołączyła społeczność Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Głównym celem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzenie ich wiedzy na temat serca – budowy organu, jego funkcjonowania, chorób, symboliki i rozwijanie zdrowego stylu życia.
     W najbliższy piątek odbędą się w bibliotece zajęcia warsztatowo - czytelnicze. Każdy uczestnik spotkania zostanie wyróżniony magicznym gadżetem ofiarowanym przez Małego Księcia, którego serce wypełnia miłość do jedynej Róży.