W okresie świątecznym uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali wiele barwnych prac plastycznych i ozdób choinkowych przy akompaniamencie kolęd i pastorałek. Pobity został również zeszłoroczny rekord w tworzeniu papierowego łańcucha na świetlicową choinkę. Naszą świetlicę odwiedził też Święty Mikołaj. Było naprawdę bajecznie!

Drodzy Uczniowie !!

Wiemy, że lubicie zabawne wiersze. Podczas wspólnych przerw śniadaniowych i podwieczorkowych często czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Michała Rusinka, Wandy Chotomskiej. Wiele z nich znacie na pamięć. Czasami recytowaliście je razem z Paniami. Dzisiaj proponujemy Wam poznanie kilku nowych wierszy. Nie są to jednak zwykłe wierszyki – są to WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI !! Życzymy Wam miłej lektury.

Uwaga, nie połamcie sobie języka!!!

Wierszyki łamiące języki

Idea Dnia Książki wywodzi się z Katalonii. 23 kwietnia jest w tym regionie Hiszpanii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona, św. Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez świętego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek. Obecnie każdy,  kto w tym rejonie Hiszpanii kupi książkę w dniu 23 kwietnia, otrzymuje z nią kwiat.

Wirtualny spacer po szkole

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Będziecie mogli Państwo poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz poznać atrakcyjne  formy pracy, które proponujemy naszym uczniom.