Drodzy Uczniowie !!

Wiemy, że lubicie zabawne wiersze. Podczas wspólnych przerw śniadaniowych i podwieczorkowych często czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Michała Rusinka, Wandy Chotomskiej. Wiele z nich znacie na pamięć. Czasami recytowaliście je razem z Paniami. Dzisiaj proponujemy Wam poznanie kilku nowych wierszy. Nie są to jednak zwykłe wierszyki – są to WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI !! Życzymy Wam miłej lektury.

Uwaga, nie połamcie sobie języka!!!

Wierszyki łamiące języki

Światowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Dzień ten ma nam przypominać, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Tegoroczne obchody, które odbywają się pod hasłem Z energią zmieńmy źródła, poświęcone są odnawialnym źródłom energii i efektywności energetycznej.

Idea Dnia Książki wywodzi się z Katalonii. 23 kwietnia jest w tym regionie Hiszpanii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona, św. Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez świętego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek. Obecnie każdy,  kto w tym rejonie Hiszpanii kupi książkę w dniu 23 kwietnia, otrzymuje z nią kwiat.

Drodzy Uczniowie!
Jedną z przyjemności, której lubicie poświęcać czas w świetlicy są kolorowanki. Mamy dla Was propozycję! Stwórzmy razem Świetlicową Księgę Kolorowanek! Bardzo łatwo wykonać kolorowankę samodzielnie w domu. Wystarczy kartka, czarny pisak, kredka, cienkopis lub ołówek. Tematyka jest dowolna (to może być krajobraz, scena z bajki, książki, postać z ulubionej gry – to Wasz wybór).