W okresie świątecznym uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali wiele barwnych prac plastycznych i ozdób choinkowych przy akompaniamencie kolęd i pastorałek. Pobity został również zeszłoroczny rekord w tworzeniu papierowego łańcucha na świetlicową choinkę. Naszą świetlicę odwiedził też Święty Mikołaj. Było naprawdę bajecznie!

GALERIA

 

Drodzy Uczniowie !!

Wiemy, że lubicie zabawne wiersze. Podczas wspólnych przerw śniadaniowych i podwieczorkowych często czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Michała Rusinka, Wandy Chotomskiej. Wiele z nich znacie na pamięć. Czasami recytowaliście je razem z Paniami. Dzisiaj proponujemy Wam poznanie kilku nowych wierszy. Nie są to jednak zwykłe wierszyki – są to WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI !! Życzymy Wam miłej lektury.

Uwaga, nie połamcie sobie języka!!!

Wierszyki łamiące języki

Idea Dnia Książki wywodzi się z Katalonii. 23 kwietnia jest w tym regionie Hiszpanii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona, św. Jerzego. Zgodnie z długą tradycją obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez świętego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek. Obecnie każdy,  kto w tym rejonie Hiszpanii kupi książkę w dniu 23 kwietnia, otrzymuje z nią kwiat.

Zapisy

Wirtualny spacer po szkole

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Będziecie mogli Państwo poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz poznać atrakcyjne  formy pracy, które proponujemy naszym uczniom.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Do Wakacji

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME