Jeszcze do końca tego tygodnia czekamy na Wasze recenzje w konkursie Drzewo recenzji. Jest to konkurs organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

20170327 082857

Ostatnio w bibliotece dużo się działo. W lutym świętowaliśmy dzień kota, trwały przesłuchania do Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, a uczestnicy konkursu WIelka Liga Czytelników oddawali ostatnie testy z listy książek, żeby na początku marca wziąć udział w szkolnych eliminacjach kończących pierwszy etap konkursu.

W teście kwalifikacyjnym wzięło udział 12 osób z klas 1-3 oraz 6 osób z klas 4-6. Osoby które uzyskały najwyższy wynik będę teraz reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

- z klas 1-3 - Andrzej Zygmunt Węgrzyn-Zawada, Maksymilian Rydzy, Marta Tomaszewska,

- z klas 4-6 - Maja Kieliszczyk, Nina Chludzińska, Nadia Bochenek.

Te osoby muszą teraz przygotować się z kolejnej ksiązki konkursowej. Dla uczniów młodszych wybrany został "Bohaterski Miś" Bronisławy Ostrowskiej (książka dostępna za darmo na portalu Wolne Lektury) a dla starszych "Tomek na czarnym lądzie" Alfreda Szklarskiego.

Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 21 kwietnia.

W bibiotece pojawiły się dzisiaj tajemnicze prezenty. Każdy czytelnik mógł wypożyczyć książkę, nie znając zawarości paczki. Warunkiem było zobowiązanie się do przeczytania przynajmniej 10 stron (nawet jeśli na pierwszy rzut oka prezent okazał się nietrafiony). Prezenty znalazły właścicieli w ciągu zaledwie dwóch przerw.

A jeśli ktoś ma ochotę wypożyczyć sobie książkę na święta to zapraszam do biblioteki szkolnej.

nauczyciel-bibliotekarz

Uczniowie, którzy do 10 lutego wypełnią 10 testów z książek wymienionych na liście mogą wziąć udział w teście kwalifikacyjnym, który zostanie przeprowadzony w bibliotece szkolnej.

Klasy I-III piszą test w środę 1 marca o godz. 11.45

Klasy IV VI piszą test we wtorek 7 marca o godz. 12.40

Test będzie dotyczył treści książki, nie ma w nim zadań ze słownikami. Test musi być wykonany przez uczniów samodzielnie.

Uczniowie klas 1-3 przygotowują się z książki L. J. Kerna „Zbudź się Ferdynandzie”,

uczniowie klas 4-6 z książki A. Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”.

Na podstawie tego testu wyłonione zostaną 3-osobowe drużyny, jedna z uczniów klas młodszych, druga z uczniów klas starszych, które będą reprezentować szkołę w półfinale wojewódzkim 21 kwietnia.

Zapisy do klas I 2017-2018

zapisy

Dziękujemy za wpłatę 1%. W poprzednich latach finansowaliśmy nagrody dla uczniów bioracych udział w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie. Pomogliśmy Szkole we współfinansowaniu tabletów dla nauczycieli po wprowadzeniu dziennika elektronicznego.