W dniach 20-26 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień z książką, tym roku pod hasłem "Podróże do krain zmyślonych". Uczniowie mieli okazję poznać krainy wymyślone przez niesamowitych pisarzy, takich jak Stanisław Lem, Juliusz Verne, C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien, Tove Jansson. Tworzyli własne lapbooki - teczki z informacjami o twórczości wymienionych pisarzy oraz uczestniczyli w spotkaniu z bibliotekarzem Karolem Baranowskim, który opowiedział o swojej podróży do Etiopii, w trakcie której szkolił bibliotekarzy w etiopskich szkołach. Młodsi wzięli udział w spotkaniu z okazji dnia książki zoganizowanym przez bibliotekarza. Na korytarzach naszej szkoły zawisły w tych dniach fantastyczne mapy oraz drogowskazy do miejsc znanych z literatury, a na wystawie w bibliotece zakładki do książek wykonane przez uczniów na kole plastycznym.

Jednym z wydarzeń było również popołudnie z grami planszowymi - uczniowie mieli możliwość zagrać w planszowe i karciane gry pod okiem p. Michała Jutkiewicza.

4-5-2017

29 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbył się finał X edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Wśród wyróżnionych była nasza uczennica Wiktoria Gołębiowska z kl. 6B.

Fotorelację z gali wręczenia nagród można obejrzeć tutaj: Galeria zdjęć na stronie WBP

Ostatnio w bibliotece dużo się działo. W lutym świętowaliśmy dzień kota, trwały przesłuchania do Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, a uczestnicy konkursu WIelka Liga Czytelników oddawali ostatnie testy z listy książek, żeby na początku marca wziąć udział w szkolnych eliminacjach kończących pierwszy etap konkursu.

W teście kwalifikacyjnym wzięło udział 12 osób z klas 1-3 oraz 6 osób z klas 4-6. Osoby które uzyskały najwyższy wynik będę teraz reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

- z klas 1-3 - Andrzej Zygmunt Węgrzyn-Zawada, Maksymilian Rydzy, Marta Tomaszewska,

- z klas 4-6 - Maja Kieliszczyk, Nina Chludzińska, Nadia Bochenek.

Te osoby muszą teraz przygotować się z kolejnej ksiązki konkursowej. Dla uczniów młodszych wybrany został "Bohaterski Miś" Bronisławy Ostrowskiej (książka dostępna za darmo na portalu Wolne Lektury) a dla starszych "Tomek na czarnym lądzie" Alfreda Szklarskiego.

Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 21 kwietnia.

Jeszcze do końca tego tygodnia czekamy na Wasze recenzje w konkursie Drzewo recenzji. Jest to konkurs organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

20170327 082857

Uczniowie, którzy do 10 lutego wypełnią 10 testów z książek wymienionych na liście mogą wziąć udział w teście kwalifikacyjnym, który zostanie przeprowadzony w bibliotece szkolnej.

Klasy I-III piszą test w środę 1 marca o godz. 11.45

Klasy IV VI piszą test we wtorek 7 marca o godz. 12.40

Test będzie dotyczył treści książki, nie ma w nim zadań ze słownikami. Test musi być wykonany przez uczniów samodzielnie.

Uczniowie klas 1-3 przygotowują się z książki L. J. Kerna „Zbudź się Ferdynandzie”,

uczniowie klas 4-6 z książki A. Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”.

Na podstawie tego testu wyłonione zostaną 3-osobowe drużyny, jedna z uczniów klas młodszych, druga z uczniów klas starszych, które będą reprezentować szkołę w półfinale wojewódzkim 21 kwietnia.