Serdecznie proszę wszystkich uczniów o rozliczenie się z biblioteką szkolną do 14 czerwca.

Termin ten dotyczy zwrotu wszystkich lektur i beletrystyki oraz nut wypożyczonych przez ucznia w trakcie bieżącego roku. Książki i nuty można prolongować na wakacje zgodnie z zapisem w regulaminie biblioteki:

1. nuty na podstawie pisemnej prośby nauczyciela instrumentu,
  2. książki na podstawie rewersu podpisanego przez rodzica wypożyczającego,
  3. książki prolongowane na wakacje należy zwrócić do 15 września w kolejnym roku szkolnym.

Termin zwrotu podręczników w każdej klasie będzie ustalony z wychowawcą. W klasach 4-5 podręczniki będą zbierane w ostatnim tygodniu między 19 a 22 czerwca.

29-5

W dniach 20-26 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień z książką, tym roku pod hasłem "Podróże do krain zmyślonych". Uczniowie mieli okazję poznać krainy wymyślone przez niesamowitych pisarzy, takich jak Stanisław Lem, Juliusz Verne, C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien, Tove Jansson. Tworzyli własne lapbooki - teczki z informacjami o twórczości wymienionych pisarzy oraz uczestniczyli w spotkaniu z bibliotekarzem Karolem Baranowskim, który opowiedział o swojej podróży do Etiopii, w trakcie której szkolił bibliotekarzy w etiopskich szkołach. Młodsi wzięli udział w spotkaniu z okazji dnia książki zoganizowanym przez bibliotekarza. Na korytarzach naszej szkoły zawisły w tych dniach fantastyczne mapy oraz drogowskazy do miejsc znanych z literatury, a na wystawie w bibliotece zakładki do książek wykonane przez uczniów na kole plastycznym.

Jednym z wydarzeń było również popołudnie z grami planszowymi - uczniowie mieli możliwość zagrać w planszowe i karciane gry pod okiem p. Michała Jutkiewicza.

4-5-2017

Jeszcze do końca tego tygodnia czekamy na Wasze recenzje w konkursie Drzewo recenzji. Jest to konkurs organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

20170327 082857

29 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbył się finał X edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Wśród wyróżnionych była nasza uczennica Wiktoria Gołębiowska z kl. 6B.

Fotorelację z gali wręczenia nagród można obejrzeć tutaj: Galeria zdjęć na stronie WBP

Ostatnio w bibliotece dużo się działo. W lutym świętowaliśmy dzień kota, trwały przesłuchania do Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, a uczestnicy konkursu WIelka Liga Czytelników oddawali ostatnie testy z listy książek, żeby na początku marca wziąć udział w szkolnych eliminacjach kończących pierwszy etap konkursu.

W teście kwalifikacyjnym wzięło udział 12 osób z klas 1-3 oraz 6 osób z klas 4-6. Osoby które uzyskały najwyższy wynik będę teraz reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

- z klas 1-3 - Andrzej Zygmunt Węgrzyn-Zawada, Maksymilian Rydzy, Marta Tomaszewska,

- z klas 4-6 - Maja Kieliszczyk, Nina Chludzińska, Nadia Bochenek.

Te osoby muszą teraz przygotować się z kolejnej ksiązki konkursowej. Dla uczniów młodszych wybrany został "Bohaterski Miś" Bronisławy Ostrowskiej (książka dostępna za darmo na portalu Wolne Lektury) a dla starszych "Tomek na czarnym lądzie" Alfreda Szklarskiego.

Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 21 kwietnia.