Od kilku dni działa w sieci serwis lektury.gov.pl. Powstał z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji.

W serwisie dostępne są lektury w różnych formatach tekstowych, niektóre również w formie audiobooków. Co ciekawe autorzy portalu nie ograniczyli sie do książek będących w domenie publicznej, ale można też przeczytać tytuły takie jak Mikołajek czy Opowieści z Narnii. Książki można czytać za pomocą aplikacji Legimi na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością portalu. I zachęcamy do czytania oczywiście!

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, dlatego w biliotece też się dzieje. Poniżej możecie obejrzeć prace naszych uczniów zgłoszone do konkursu "1000 powodów by czytać". Jedna z nich weźmie udział w październikowym głosowaniu - jeśli zdobędzie dużo głosów, nasza szkolna biblioteka może wzbogacić się o 1000 nowych książek ufundowanych przez firmę Empik. Więcej szczegółów wkrótce.

Zadaniem było zaaranżowanie scenki i zrobienie zdjęcia, które ma być okłądką książki oraz krótki opis przygotowań i uzasadnienie wyboru tytułu. Przyznaję, że to nie było łatwe zadanie. Szczególne gratulacje dla uczniów, którzy zaangażowali się w ten pomysł, znaleźli rekwizyty oraz wciągnęli do pomocy całą rodzinę, a nawet czworonożnych przyjaciół.

Serdecznie proszę wszystkich uczniów o rozliczenie się z biblioteką szkolną do 14 czerwca.

Termin ten dotyczy zwrotu wszystkich lektur i beletrystyki oraz nut wypożyczonych przez ucznia w trakcie bieżącego roku. Książki i nuty można prolongować na wakacje zgodnie z zapisem w regulaminie biblioteki:

1. nuty na podstawie pisemnej prośby nauczyciela instrumentu,
  2. książki na podstawie rewersu podpisanego przez rodzica wypożyczającego,
  3. książki prolongowane na wakacje należy zwrócić do 15 września w kolejnym roku szkolnym.

Termin zwrotu podręczników w każdej klasie będzie ustalony z wychowawcą. W klasach 4-5 podręczniki będą zbierane w ostatnim tygodniu między 19 a 22 czerwca.