Rok szkolny rozpoczął się na dobre, dlatego w biliotece też się dzieje. Poniżej możecie obejrzeć prace naszych uczniów zgłoszone do konkursu "1000 powodów by czytać". Jedna z nich weźmie udział w październikowym głosowaniu - jeśli zdobędzie dużo głosów, nasza szkolna biblioteka może wzbogacić się o 1000 nowych książek ufundowanych przez firmę Empik. Więcej szczegółów wkrótce.

Zadaniem było zaaranżowanie scenki i zrobienie zdjęcia, które ma być okłądką książki oraz krótki opis przygotowań i uzasadnienie wyboru tytułu. Przyznaję, że to nie było łatwe zadanie. Szczególne gratulacje dla uczniów, którzy zaangażowali się w ten pomysł, znaleźli rekwizyty oraz wciągnęli do pomocy całą rodzinę, a nawet czworonożnych przyjaciół.

W dniach 20-26 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień z książką, tym roku pod hasłem "Podróże do krain zmyślonych". Uczniowie mieli okazję poznać krainy wymyślone przez niesamowitych pisarzy, takich jak Stanisław Lem, Juliusz Verne, C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien, Tove Jansson. Tworzyli własne lapbooki - teczki z informacjami o twórczości wymienionych pisarzy oraz uczestniczyli w spotkaniu z bibliotekarzem Karolem Baranowskim, który opowiedział o swojej podróży do Etiopii, w trakcie której szkolił bibliotekarzy w etiopskich szkołach. Młodsi wzięli udział w spotkaniu z okazji dnia książki zoganizowanym przez bibliotekarza. Na korytarzach naszej szkoły zawisły w tych dniach fantastyczne mapy oraz drogowskazy do miejsc znanych z literatury, a na wystawie w bibliotece zakładki do książek wykonane przez uczniów na kole plastycznym.

Jednym z wydarzeń było również popołudnie z grami planszowymi - uczniowie mieli możliwość zagrać w planszowe i karciane gry pod okiem p. Michała Jutkiewicza.

4-5-2017

Serdecznie proszę wszystkich uczniów o rozliczenie się z biblioteką szkolną do 14 czerwca.

Termin ten dotyczy zwrotu wszystkich lektur i beletrystyki oraz nut wypożyczonych przez ucznia w trakcie bieżącego roku. Książki i nuty można prolongować na wakacje zgodnie z zapisem w regulaminie biblioteki:

1. nuty na podstawie pisemnej prośby nauczyciela instrumentu,
  2. książki na podstawie rewersu podpisanego przez rodzica wypożyczającego,
  3. książki prolongowane na wakacje należy zwrócić do 15 września w kolejnym roku szkolnym.

Termin zwrotu podręczników w każdej klasie będzie ustalony z wychowawcą. W klasach 4-5 podręczniki będą zbierane w ostatnim tygodniu między 19 a 22 czerwca.

29-5

29 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbył się finał X edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Wśród wyróżnionych była nasza uczennica Wiktoria Gołębiowska z kl. 6B.

Fotorelację z gali wręczenia nagród można obejrzeć tutaj: Galeria zdjęć na stronie WBP