W maju, z okazji Święta Polskiej Muzyki i Plastyki, Samorząd Uczniowski, we współpracy z nauczycielami, zorganizował szkolny konkurs muzyczno-plastyczny dla klas IV - VII. Uczestnicy konkursu przygotowali piękne prace plastyczne inspirowane wybranymi utworami muzycznymi.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce w kategorii klas IV - V: Pola Wełna klasa IV A

II miejsce w kategorii klas IV - V: Julia Hołody klasa V C

wyróżnienie w kategorii klas IV - V: Milena Żurańska klasa V A

I miejsce w kategorii klas VI - VII: Maja Gołosińska klasa VI B

II miejsce w kategorii klas VI - VII: Maja Libiszewska klasa VII A

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem i gratulujemy ciekawych pomysłów.

 

Drodzy Uczniowie klas VIII

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami z głębi serca życzy Wam powodzenia na zbliżających się egzaminach ósmoklasisty oraz egzaminach końcowych z gry na instrumentach. Mamy nadzieję, że przystąpicie do nich pełni optymizmu oraz wiary we własne siły i możliwości. Życzymy Wam pomyślnych wyników, satysfakcji i radości płynącej z owocnego przygotowania. Pragniemy również przekazać życzenia realizacji wszelkich planów związanych z Waszą dalszą drogą kształcenia oraz spełnienia nawet najskrytszych marzeń. Zatrzymajcie w swojej pamięci najmilsze wspomnienia wspólnie spędzonych w naszej szkole lat. Życzymy Wam, abyście zawsze byli szczęśliwi i w nowych miejscach, w których będziecie się uczyć, spotykali ludzi mądrych, uprzejmych i życzliwych, dzięki którym będziecie mogli wiele zyskać, poszerzając wiedzę, doskonaląc umiejętności i rozwijając pasje. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wartościowym człowiekiem, mającym w sobie wiele piękna i dobra.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, przypadającego 22 kwietnia, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Do udziału w tym konkursie Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów klas IV – VIII. Bardzo dziękujemy tym klasom, które przygotowały plakat promujący tegoroczne święto, ukazujący piękno przyrody i podkreślający znaczenie ochrony środowiska naturalnego oraz jego roli w życiu każdego człowieka.

I miejsce w konkursie zajęła klasa V C, która wykazała się pomysłowością i zastosowała różne techniki, dzięki czemu powstał niezwykle ciekawy i oryginalny plakat. II miejsce przyznano klasie VI A.  Należy zauważyć, że regulamin konkursu nie wymagał przygotowania przez daną klasę dwóch prac, jednak klasa VI A postanowiła zaprezentować dwa plakaty, wyraźnie ukazujące pozytywny i negatywny obraz natury, która jest piękna i niezwykła, ale także, niestety, coraz bardziej przez człowieka niszczona. Pozostałe klasy, które przedstawiły swoje prace, czyli IV A, V B i VI C otrzymały wyróżnienia. Warto zaznaczyć, że wszystkie konkursowe plakaty zasłużyły na szczególne uznanie. Doceniamy wkład pracy uczniów, ich kreatywność, umiejętność współpracy i gratulujemy wyjątkowych pomysłów. Cieszymy się, że uczniom naszej szkoły nie jest obojętny los Ziemi, czują się za nią odpowiedzialni, pragną żyć w harmonii z naturą, chronić przyrodę oraz świadomie korzystać z jej bogactwa i różnorodności.

 

W piątek 22 kwietnia 2022 roku obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wydarzenie to ma na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię i inspirowanie do życia w harmonii z naturą. W związku z tym, Samorząd Uczniowski zachęca klasy IV - VIII do udziału w szkolnym konkursie na plakat promujący tegoroczne święto, podkreślający znaczenie ochrony środowiska naturalnego oraz jego roli w życiu każdego człowieka, a także ukazujący piękno, bogactwo, niezwykłość i różnorodność przyrody. Uczestnicząca w konkursie klasa ma za zadanie przygotować jedną pracę. Plakat powinien być wykonany w formacie nie mniejszym niż A3, dowolną techniką i realizować cele Dnia Ziemi, z wyraźnym zaznaczeniem, że dotyczy tego święta. Gotowe prace należy przekazać do opiekuna Samorządu najpóźniej 22 kwietnia (piątek). Oceniając plakaty, będziemy zwracać uwagę na związek zaprezentowanych na nim treści z tematem, pomysłowość, a także estetykę pracy. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i zadowolenia z efektów klasowej współpracy.

Wirtualny spacer po szkole

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Będziecie mogli Państwo poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz poznać atrakcyjne  formy pracy, które proponujemy naszym uczniom.

Kalendarz

Do Wakacji

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME