Uratuj jeże

W tym roku szkolnym "Mały Samorząd'' klas 1-3 rozpoczął swoją działalność projektem ,,Uratuj Jeża''. Celem projektu było zdobycie i poszerzenie wiedzy o tych niezwykłych sympatycznych ssakach. Uczniowie mogli przekazać kolegom ciekawostki o jeżach, oglądaliśmy filmy edukacyjne, wykonaliśmy plakaty promujące naszą akcję ,,Uratuj Jeża''. Dzieci pragnęły też wesprzeć jakąś fundację, która pomaga chorym kolczastym.

Pojawił się pomysł, żeby przynieść swoje książki, które już zostały przeczytane, ale... mogą spodobać się innym! Wystarczyło dopisać - ,,Uratuj Jeża- kup lub oddaj swoją książkę!!!'' Wystawiona skarbonka dosyć szybko się zapełniała!

Nasz projekt zakończył się 22 XI. Udało się dzieciom zebrać 669zł 88gr !!! Pieniądze przekazaliśmy ośrodkowi ,, Jerzy dla Jeży''. Ośrodek Rehabilitacji Jeży w Kłodzku pomaga jeżom przez cały rok.

Pan Jerzy założyciel ośrodka wkłada całe serce w pomoc słabym, chorym i rannym jeżom. W ośrodku jeże mają swoje domki z wybiegiem, aby mogły powracać do zdrowia w jak najlepszych warunkach. Obecnie u pana Jerzego przebywa 54 podopiecznych. Tak więc każda pomoc się liczy!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym projekcie ,,Uratuj jeża'' !!!

 

 

 

Wirtualny spacer po szkole

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Będziecie mogli Państwo poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz poznać atrakcyjne  formy pracy, które proponujemy naszym uczniom.

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME