W maju, z okazji Święta Polskiej Muzyki i Plastyki, Samorząd Uczniowski, we współpracy z nauczycielami, zorganizował szkolny konkurs muzyczno-plastyczny dla klas IV - VII. Uczestnicy konkursu przygotowali piękne prace plastyczne inspirowane wybranymi utworami muzycznymi.

Wyniki konkursu:

I miejsce w kategorii klas IV - V: Pola Wełna klasa IV A

II miejsce w kategorii klas IV - V: Julia Hołody klasa V C

wyróżnienie w kategorii klas IV - V: Milena Żurańska klasa V A

I miejsce w kategorii klas VI - VII: Maja Gołosińska klasa VI B

II miejsce w kategorii klas VI - VII: Maja Libiszewska klasa VII A

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zainteresowanie konkursem i gratulujemy ciekawych pomysłów.

Drodzy Uczniowie klas VIII

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami z głębi serca życzy Wam powodzenia na zbliżających się egzaminach ósmoklasisty oraz egzaminach końcowych z gry na instrumentach. Mamy nadzieję, że przystąpicie do nich pełni optymizmu oraz wiary we własne siły i możliwości. Życzymy Wam pomyślnych wyników, satysfakcji i radości płynącej z owocnego przygotowania. Pragniemy również przekazać życzenia realizacji wszelkich planów związanych z Waszą dalszą drogą kształcenia oraz spełnienia nawet najskrytszych marzeń. Zatrzymajcie w swojej pamięci najmilsze wspomnienia wspólnie spędzonych w naszej szkole lat. Życzymy Wam, abyście zawsze byli szczęśliwi i w nowych miejscach, w których będziecie się uczyć, spotykali ludzi mądrych, uprzejmych i życzliwych, dzięki którym będziecie mogli wiele zyskać, poszerzając wiedzę, doskonaląc umiejętności i rozwijając pasje. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wartościowym człowiekiem, mającym w sobie wiele piękna i dobra.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, przypadającego 22 kwietnia, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Do udziału w tym konkursie Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów klas IV – VIII. Bardzo dziękujemy tym klasom, które przygotowały plakat promujący tegoroczne święto, ukazujący piękno przyrody i podkreślający znaczenie ochrony środowiska naturalnego oraz jego roli w życiu każdego człowieka.

I miejsce w konkursie zajęła klasa V C, która wykazała się pomysłowością i zastosowała różne techniki, dzięki czemu powstał niezwykle ciekawy i oryginalny plakat. II miejsce przyznano klasie VI A.  Należy zauważyć, że regulamin konkursu nie wymagał przygotowania przez daną klasę dwóch prac, jednak klasa VI A postanowiła zaprezentować dwa plakaty, wyraźnie ukazujące pozytywny i negatywny obraz natury, która jest piękna i niezwykła, ale także, niestety, coraz bardziej przez człowieka niszczona. Pozostałe klasy, które przedstawiły swoje prace, czyli IV A, V B i VI C otrzymały wyróżnienia. Warto zaznaczyć, że wszystkie konkursowe plakaty zasłużyły na szczególne uznanie. Doceniamy wkład pracy uczniów, ich kreatywność, umiejętność współpracy i gratulujemy wyjątkowych pomysłów. Cieszymy się, że uczniom naszej szkoły nie jest obojętny los Ziemi, czują się za nią odpowiedzialni, pragną żyć w harmonii z naturą, chronić przyrodę oraz świadomie korzystać z jej bogactwa i różnorodności.

W piątek 22 kwietnia 2022 roku obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wydarzenie to ma na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię i inspirowanie do życia w harmonii z naturą. W związku z tym, Samorząd Uczniowski zachęca klasy IV - VIII do udziału w szkolnym konkursie na plakat promujący tegoroczne święto, podkreślający znaczenie ochrony środowiska naturalnego oraz jego roli w życiu każdego człowieka, a także ukazujący piękno, bogactwo, niezwykłość i różnorodność przyrody. Uczestnicząca w konkursie klasa ma za zadanie przygotować jedną pracę. Plakat powinien być wykonany w formacie nie mniejszym niż A3, dowolną techniką i realizować cele Dnia Ziemi, z wyraźnym zaznaczeniem, że dotyczy tego święta. Gotowe prace należy przekazać do opiekuna Samorządu najpóźniej 22 kwietnia (piątek). Oceniając plakaty, będziemy zwracać uwagę na związek zaprezentowanych na nim treści z tematem, pomysłowość, a także estetykę pracy. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i zadowolenia z efektów klasowej współpracy.

Wirtualny spacer po szkole

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Będziecie mogli Państwo poczuć niepowtarzalną atmosferę oraz poznać atrakcyjne  formy pracy, które proponujemy naszym uczniom.