Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że dziecko sześcioletnie, które będzie ubiegać się o przyjęcie do szkoły musi mieć co najmniej roczne przygotowanie przedszkolne.

Wymagane dokumenty:
– kwestionariusz osobowy dziecka POBIERZ (druk można pobrać także w sekretariacie szkoły),
– zaświadczenie o zrealizowaniu programu rocznego przygotowania przedszkolnego,
– karta zdrowia dziecka (bilans sześciolatka),
– jedno zdjęcie
– zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do gry na instrumencie
– zaświadczenie ze szkoły rejonowej o przynależności do rejonu

Zebranie informacyjne z rodzicami uczniów przyjętych do klasy I odbywa się w czerwcu
(w terminie podanym przy ogłoszeniu wyników).

Regulamin rekrutacji POBIERZ

Przyjęcie kandydatów do szkoły muzycznej I stopnia zależy od wyniku badań uzdolnień muzycznych. Odbywają się one co roku w terminie nie późniejszym niż do końca czerwca danego roku.

Zainteresowanym szkoła umożliwia uczestnictwo w odpłatnym kursie przygotowawczym, który organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Menuet G-dur”. Kurs nie jest obowiązkowy, a uczestnictwo w nim nie wpływa na wynik rekrutacji.

Szkoła kształci uczniów w dwóch kierunkach:
– ogólnokształcącym – program sześcioletniej szkoły podstawowej,
– muzycznym – program szkoły muzycznej I stopnia.

Nauka gry na wybranym instrumencie:
fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja, akordeon, obój, fagot, harfa.

Muzyczne przedmioty teoretyczne:
kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne oraz chór, orkiestra lub zespół kameralny w klasach IV–VIII.

Promowanie do wyższych klas uwarunkowane jest oprócz pozytywnych wyników z przedmiotów ogólnokształcących i teorii muzyki oceną pozytywną z komisyjnego przesłuchania z instrumentu.

Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły muzycznej I stopnia i może ubiegać się o przyjęcie do szkół muzycznych II stopnia.

Szkoła wypożycza instrumenty smyczkowe i dęte.

Wszystkich uczniów w szkole obowiązuje strój galowy oraz odpowiedni strój na zajęcia rytmiki.

Szkoła organizuje Dzień otwarty, w trakcie którego prezentowane są formy pracy z uczniami.