Previous Next

Wyprawa na Maciejową

10 września 2016r. dziesięcioro dzieci: Sylwia, Karolina, Lena, Ala, Zuzia, Ada, Olga, Janek, Kuba, Paweł i dwoje opiekunów: Kasia Kindykiewicz i Agnieszka Pakońska wybrało się na Maciejową, by zainaugurować kolejny rok działalności Szkolnego Koła Turystyczno Krajoznawczego „Salamandry”.

Do Rabki - Zdroju dojechaliśmy malutkim busikiem, do którego z trudem zmieściliśmy się na dworcu w Krakowie. Na Maciejową dotarliśmy w rekordowym czasie pomimo ogromnego upału. W schronisku zjedliśmy, wypiliśmy i odpoczęliśmy. Późniejsza sesja zdjęciowa nie miała końca. W drodze powrotnej ze szczytu uwagę dzieci przykuły kucyki pasące się na łące. Jeden z nich ku uciesze widowni kładł się na grzbiecie i tarzał się w trawie głośno rżąc. Kto mógł wyciągał komórkę i robił zdjęcia, a nawet filmy. Zgodnie z planem o godzinie 15.00 cała grupa rozsiadła się wygodnie w busie (większym i przestronniejszym), by piętnaście minut później opuścić Rabkę i udać się w drogę powrotną do Krakowa. To była bardzo udana wycieczka. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni, marudzili tylko nieliczni (dla zasady), podziwiali piękno natury (prawie nie poświęcając czasu na komórkę) i dziwili się, że tak szybko minął im czas. Z niecierpliwością czekamy już na następne wyjście w góry. Mamy nadzieję, że znów zbierze się tak fantastyczna grupa chętnych.

 

Zapisy do klas I 2018-2019

 rekrutacja

Przekaż nam 1%

 

 

Podaruj 1% Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły „Menuet G-dur”. Dziękujemy za wpłatę w poprzednich latach.

Do Wakacji

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
8
9
10
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
29

Remont i zakup 2015 - 2017r.

mkidn

Remont szkoły i zakup instrumentów w roku 2015-2017r. dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Partnerzy: 

oknoplus MGDUR KFS KAMENY mgielda

enuty

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME