Wyniki szkolnego etapu WLC

Ostatnio w bibliotece dużo się działo. W lutym świętowaliśmy dzień kota, trwały przesłuchania do Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, a uczestnicy konkursu WIelka Liga Czytelników oddawali ostatnie testy z listy książek, żeby na początku marca wziąć udział w szkolnych eliminacjach kończących pierwszy etap konkursu.

W teście kwalifikacyjnym wzięło udział 12 osób z klas 1-3 oraz 6 osób z klas 4-6. Osoby które uzyskały najwyższy wynik będę teraz reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Są to:

- z klas 1-3 - Andrzej Zygmunt Węgrzyn-Zawada, Maksymilian Rydzy, Marta Tomaszewska,

- z klas 4-6 - Maja Kieliszczyk, Nina Chludzińska, Nadia Bochenek.

Te osoby muszą teraz przygotować się z kolejnej ksiązki konkursowej. Dla uczniów młodszych wybrany został "Bohaterski Miś" Bronisławy Ostrowskiej (książka dostępna za darmo na portalu Wolne Lektury) a dla starszych "Tomek na czarnym lądzie" Alfreda Szklarskiego.

Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 21 kwietnia.

Zapisy do klas I 2017-2018

zapisy

Dziękujemy za wpłatę 1%. W poprzednich latach finansowaliśmy nagrody dla uczniów bioracych udział w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie. Pomogliśmy Szkole we współfinansowaniu tabletów dla nauczycieli po wprowadzeniu dziennika elektronicznego.