Do Rozpoczęcia Szkoły

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Remont i zakup 2015 - 2017r.

mkidn

Remont szkoły i zakup instrumentów w roku 2015-2017r. dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowości na blogach

Ministrowie też czytają lektury

Ministrowie też czytają lektury

Od kilku dni działa w sieci serwis lektury.gov.pl. Powstał z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji.

 

W serwisie dostępne są lektury w różnych formatach tekstowych, niektóre również w formie audiobooków. Co ciekawe autorzy portalu nie ograniczyli sie do książek będących w domenie publicznej, ale można też przeczytać tytuły takie jak Mikołajek czy Opowieści z Narnii. Książki można czytać za pomocą aplikacji Legimi na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Zachęcamy do zapoznania się z zawartością portalu. I zachęcamy do czytania oczywiście!

Kwiecień 2018

Wiosna za oknami i wiosna w świetlicy

Zakończył się świetlicowy konkurs plastyczny „Wiosna”. Uczniowie dali wyraz swojej radości z nadejścia tej pory roku, tworząc ilustracje z panią Wiosną oraz wiosennymi krajobrazami. Oto autorzy nagrodzonych prac:

I miejsce

         Matylda Dybczak kl. II b

         Amelia Kraczka kl. III b

         Aleksandra Kucharczyk kl. III b

II miejsce

         Klaudia Bernas kl. III c

         Maja Gołosińska kl. II b

         Bogna Steć kl. I c

III miejsce

         Sebastian Bazela kl. II b

         Jadwiga Weremiuk kl. II c

         Julia Minda kl. I c

Wyróżnienia:

Nadia Zaręba kl. I a

Zofia Morys kl. I c

Nadia Bobrzyńska kl. III b

Barbara Frycz kl. III b

Klara Tryboń kl. II a

Milena Ropka kl. III a

O Parlamencie Uczniowskim

W tym miejscu Parlament Uczniowski będzie prowadził bloga. Zamieścimy tu informacje dotyczące działalności Samorządu Uczniowskiego, a także zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, organizowanych przez Parlament.

We wrześniu odbyły się wybory oraz zaprzysiężenie Parlamentu Uczniowskiego.

Więcej…

Składka na Radę Rodziców

Składka na Radę Rodziców

 

Proponowana miesięczna składka na fundusz Rady Rodziców to 21 PLN, z którego 30% przeznaczamy na fundusz muzyczny. Jeżeli posyłacie Państwo dwoje, lub więcej dzieci do naszej szkoły, za każde kolejne dziecko składki są pomniejszone o 7 PLN - czyli:

Więcej…

Zajęcia kółka przyrodniczego

Zajęcia kółka przyrodniczego

Serdecznie zapraszamy uczniów na zajęcia koła przyrodniczego, które odbywają się w środy w godz.14.25 - 15.20  w sali nr 25. Kółko przyrodnicze prowadzi Pani Agnieszka Paleczny. W tamtym roku szkolnym było naprawdę interesująco, sami zobaczcie na stronie koła przyrodniczego

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy Dnia 9.10 Sekcja Instrumentów Smyczkowych i Gitary rozpoczęła projekt „Happy Strings”. Zapraszamy wszystkich uczniów grających na skrzypcach, wiolonczeli lub gitarze do wspólnej zabawy. Poniżej regulamin Happy Strings: 1. Do Klubu Happy Strings ma prawo należeć każdy uczeń OSM grający na skrzypcach, wiolonczeli lub gitarze, czyli należący do Sekcji instrumentów smyczkowych i gitary. 2. Oznaką przynależności do Klubu jest karta członkowska Happy Strings z logo Sekcji Smyczkowej, danymi osobowymi oraz miejscem na zdjęcie. Na odwrocie karty przewidziane jest miejsce na pieczątki. 3. Karta służy do zbierania pieczątek, poświadczających udział w projektach organizowanych w Sekcji instrumentów smyczkowych i gitary. 4. Projekty Sekcji ogłaszane są na tablicy informacyjnej Sekcji z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. 5. Pieczątki można wymieniać na nagrody. Wykaz nagród oraz liczba pieczątek niezbędnych do ich zdobycia, są ogłaszane na tablicy Sekcji Smyczkowej. Wszelkie informacje znajdują się na tablicy sekcji, która znajduje się naprzeciwko sali numer 28. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Pani Kierownik Sekcji mgr Ireny Wójtowicz.    

Ojcowski Park Narodowy

21 października odbyła się druga w tym roku szkolnym wycieczka zorganizowaną przez Kółko Turystyczno – Krajoznawcze „Salamandry”. W kameralnym gronie (4 osoby) pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyjeżdżaliśmy z mglistego, burego i zaspanego Krakowa. Na miejscu było barwnie, sucho i słonecznie. Idąc podziwialiśmy skały, drzewa i kolory opadających liści. Po raz pierwszy mieliśmy czas, by usiąść i spokojnie zjeść. Nie było kolejki, zostaliśmy obsłużeni w rekordowym czasie. Ciężko się przyznać, ale na naszym stole wylądowały niezbyt zdrowe rzeczy: pizze, keczupy, frytki i kawy. Po odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę. Nie mogliśmy wyjść z podziwu, że tak blisko Krakowa może być tak pięknie. Zgodnie z programem zwiedziliśmy ruiny zamku, przeszliśmy przez Bramę Krakowską, zobaczyliśmy rybne stawy hodowlane. Niestety nie udało nam się zwiedzić Jaskini Ciemnej, chociaż chęci mieliśmy duże. Naładowani pozytywną energią wróciliśmy do Krakowa. Ten wyjazd, trochę inny niż wszystkie dotychczasowe, uzmysłowił nam, że warto czasem zwolnić, zapatrzyć się, pomyśleć, odpocząć, zjeść pizze i frytki bez wyrzutów sumienia, po prostu wybrać się z nami na sobotnią wycieczkę.

galeria

Z wizytą na Międzynarodowych Targach Książki

Oczywiście nas- miłośników historii nie mogło zabraknąć na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, tym bardziej, iż zostaliśmy osobiście zaproszeni przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej na warsztaty zatytułowane „Wartości edukacyjne w komiksach i grach IPN”.
Ideą spotkania było to, aby przed nami odkryć tajniki pracy twórców komiksów historycznych. Zajęcia prowadził dr Tomasz Łabuszewski, natomiast podczas naszej pracy nad własnymi komiksami pomocą służyli znani nie tylko w Polsce autorzy komiksów - Krzysztof Wyrzykowski, Hubert Ronek, Sławomir Zajączkowski, Tomasz Robaczewski Więcej…

Zajecia umuzykalniające "U Ignasia" zapraszamy 

Nauczyciele

 Partnerzy: 

oknoplus MGDUR KFS KAMENY mgielda

enuty

Szukaj

Free Joomla! template by L.THEME